Evropská komise ve středu představila návrh změn v telekomunikačním sektoru, který mimo jiné počítá s úplným odbouráním roamingových poplatků v Evropě do léta 2016. Návrh ještě budou muset schválit členské země Evropské unie a Evropský parlament.

Komise podle agentury DPA předpokládá, že operátoři se poplatků za používání mobilních telefonů v zahraničí sami dobrovolně vzdají. Jinak totiž budou podle nových pravidel povinni zajistit svým zákazníkům možnost dočasného využívání služeb zahraničních operátorů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se