Evropská komise ve středu představila návrh změn v telekomunikačním sektoru, který mimo jiné počítá s úplným odbouráním roamingových poplatků v Evropě do léta 2016. Návrh ještě budou muset schválit členské země Evropské unie a Evropský parlament.
Komise podle agentury DPA předpokládá, že operátoři se poplatků za používání mobilních telefonů v zahraničí sami dobrovolně vzdají. Jinak totiž budou podle nových pravidel povinni zajistit svým zákazníkům možnost dočasného využívání služeb zahraničních operátorů.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












