Internetová sociální síť Twitter na svém twitterovém profilu oznámila vstup na burzu. Žádné další podrobnosti společnost ke své první veřejné nabídce akcií zatím nezveřejnila.

Tržní hodnota firmy, která má přes 200 milionů uživatelů, se odhaduje na deset miliard dolarů (téměř 200 miliard korun).

Podle agentury AP využil Twitter amerického federálního zákona přijatého loni, který umožňuje firmám s ročním příjmem nižším než miliarda dolarů držet detaily k první nabídce akcií v tajnosti. Vstup společnosti na burzu se však již delší dobu očekával, o čemž svědčila také řada jejích nákupů cílená na posílení příjmů.

Zatím posledním nákupem Twitteru byla tento týden akvizice firmy MoPub, která se zabývá reklamou v mobilních zařízeních a pomůže Twitteru zautomatizovat systém prodeje reklamy a rozšíří jeho partnerství s mediálními společnostmi.

Twitter poskytující bezplatnou službu krátkých zpráv získává většinu příjmů z reklamy. Jejich výši za letošní rok odhaduje společnost eMarketer na 582 milionů dolarů (asi 11,3 miliardy korun). Analytici očekávají, že v roce 2015 dosáhne příjem Twitteru z reklamy téměř dvojnásobné částky.

Investor a miliardář Warren Buffett vstoupil na Twitter. Za minutu nabral tisíc fanoušků - čtěte ZDE

Prostřednictvím Twitteru si uživatelé mohou sdělovat vzkazy ve zprávách o délce do 140 znaků. Služba byla spuštěna v roce 2006 a od té doby se dynamicky rozvíjí. V současnosti ji každý měsíc využívá podle údajů samotné firmy přes 200 milionů lidí, analytici přitom odhadují více než 500 milionů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist