Prezident Miloš Zeman po schůzce s představiteli OKD přednesl svůj návrh na sociální útlum těžby v Dole Paskov. Opírá se o jednu z variant vypracovanou v předkládací zprávě ministerstvem průmyslu a obchodu. Ministr v demisi Jiří Cienciala, který byl na schůzce také, považuje řešení za dobrá, ale stále pouze za varianty. „Zní to dobře, ale zatím to jsou pouze doporučení. Musíme zjistit, jak se k tomu postaví pan Bakala a jaká je právní průchodnost řešení,“ řekl v rozhovoru pro IHNED.cz Cienciala.

Stát nyní zastává pozici, že by se mělo razit alespoň do roku 2016 na náklady OKD, je to tak? 

Ano.

Znamená to tedy, že ostatní čtyři varianty (Viz box Materiál MPO) z předkládací zprávy ministerstva již spadly ze stolu?

Současná pozice je pouze doporučením. Čeká se na to, s čím přijde pan Bakala za panem prezidentem a za vládou. Zatím je to pouze naše přání, jedna z variant. Nám může připadat skvělá, ale druhá strana ji klidně nemusí brát. Buď dojde na tuto variantu, nebo bude nějak modifikovaná. Měl jsem v úterý i schůzku s kolegy z OKD a oni říkali, že na tom intenzivně pracují.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.