Úspěšní to mají těžké. To si teď zřejmě myslí řada lidí v Německu. Velký rozruch přinesla před pár dny kritika silného německého exportu ze strany USA.

Rozhořčení ve Spolkové republice ještě ani neutichlo, a už přichází další ostrá kritika. Washington teď získal posilu – Mezinárodní měnový fond (MMF). 

Také MMF se totiž nelíbí výkonný export Německa, který prý svou silou škodí světové ekonomice. Země by proto měla stanovit horní hranici pro svůj vývoz, požadoval na své návštěvě v Berlíně náměstek výkonné ředitelky MMF David Lipton. Informuje o tom magazín Der Spiegel. Spolková republika by se podle jeho vyjádření měla zavázat k dodržování konkrétních limitů exportu.

Podobně vyzněla o pár dnů dříve zpráva amerického ministerstva financí, které pranýřovalo Německo pro jeho exportní orientaci. Právě kvůli ní je prý zotavení hospodářství eurozóny tak pomalé. Místo sázky na export by se podle Američanů měl Berlín zaměřit na podporu domácí poptávky.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.