Nejdřív trestní stíhání, údajně zmanipulovaná zakázka na modernizaci Národního hřebčína v Kladrubech, nyní spory okolo stavby tunelu Blanka v Praze. Metrostav, největší stavební firma v Česku, má jeden problém za druhým. 

Nyní dokonce hrozí, že pokud Praha prokáže, že smlouva o stavbě Blanky je neplatná, přijde Metrostav o dostavbu obří zakázky. 

Podle pražského primátora Tomáše Hudečka totiž může jít o černou stavbu, protože podle jeho tvrzení smlouvu neprojednala rada a zastupitelstvo města. A za pravdu mu dávají i dvě právní kanceláře. Ty v pátek sdělily, že "existuje vysoké riziko neplatnosti smlouvy".

Po čtvrtečním setkání se Metrostav se zástupci magistrátu dohodli, že chtějí hledat společně řešení a že obě strany mají zájem na pokračování stavby tunelu. "Zároveň se ale nic nemění na našich předchozích prohlášeních. Stále platí, že na stavbě přerušíme práce k 7. prosinci," říká mluvčí Metrostavu František Polák.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že firma nemá nyní co stavět, protože město neschválilo změny v projektové dokumentaci. Těch jsou přitom v závěrečné fázi stavby stovky. Praha navíc stavební firmě dluží přes 2,1 miliardy korun za dokončené práce do září. 

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se