Neustále se zrychlující technologický vývoj nabere takovou rychlost, že dospěje k bodu singularity, k okamžiku, kdy stroje předčí lidskou inteligenci.
Tvrdí to technický ředitel Googlu, vědec a vizionář Raymond Kurzweil. Počítače podle něj po roce 2045 díky rostoucí inteligenci převezmou vládu nad světem. S přáteli už v Kalifornii založil Univerzitu singularity, která má tuto dobu přiblížit a také vypracovat návrhy, jak postupovat, aby tato proměna neskončila katastrofou.
Ačkoli ho kritici označují za fantastu, pohybuje se Kurzweil na poli vědy, které zasvětil život. "Počítačový výkon nezadržitelně a exponenciálně roste," tvrdí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













