Neustále se zrychlující technologický vývoj nabere takovou rychlost, že dospěje k bodu singularity, k okamžiku, kdy stroje předčí lidskou inteligenci.

Tvrdí to technický ředitel Googlu, vědec a vizionář Raymond Kurzweil. Počítače podle něj po roce 2045 díky rostoucí inteligenci převezmou vládu nad světem. S přáteli už v Kalifornii založil Univerzitu singularity, která má tuto dobu přiblížit a také vypracovat návrhy, jak postupovat, aby tato proměna neskončila katastrofou.

Ačkoli ho kritici označují za fantastu, pohybuje se Kurzweil na poli vědy, které zasvětil život. "Počítačový výkon nezadržitelně a exponenciálně roste," tvrdí.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se