Strojaři, chemičky i dodavatelé automobilek v Německu jásají nad dohodou s Íránem. Ten se dohodl na kompromisu s OSN: Ustoupí ve svém jaderném programu, povolí rozsáhlé inspekce a výměnou za to se zbaví části sankcí, které tlumí mimo jiné tamní ekonomiku. Ta se díky tomu víc otevře i západním obchodním partnerům.
Například německé podniky věří, že značka "Made in Germany" má v zemi stále dobrý zvuk, píše německý magazín Spiegel. Své šance v obchodu s Teheránem vidí například i firmy v leteckém průmyslu a dalších oborech.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











