Strojaři, chemičky i dodavatelé automobilek v Německu jásají nad dohodou s Íránem. Ten se dohodl na kompromisu s OSN: Ustoupí ve svém jaderném programu, povolí rozsáhlé inspekce a výměnou za to se zbaví části sankcí, které tlumí mimo jiné tamní ekonomiku. Ta se díky tomu víc otevře i západním obchodním partnerům.

Například německé podniky věří, že značka "Made in Germany" má v zemi stále dobrý zvuk, píše německý magazín Spiegel. Své šance v obchodu s Teheránem vidí například i firmy v leteckém průmyslu a dalších oborech.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se