Téměř deset tisíc nových bytů bude v Praze k dispozici na přelomu roku. Nejvíc developeři staví na severovýchodě Prahy, víc než pětina nových bytů pak vzniká na území Prahy 5. Vyplývá to z územní analýzy, kterou zpracoval Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR). 

K oblastem, kde nových bytů přibývá nejrychleji, se nově připojuje i Praha 15 a Praha 10. Obě městské části jsou co do výstavby nového bydlení největšími "skokany".

Právě v Praze 10 a 15 jsou podle analýzy dva tisíce nových bytů, což představuje proti roku 2011 nárůst o sto procent. Naopak oproti dřívějším silným letům ztrácí Praha 4, kde došlo k největšímu propadu v počtu nabízených nových bytů.

"Z hlediska celkového objemu bytů nabízených v rámci aktuálních developerských projektů obsadilo první pozici katastrální území Horní Měcholupy (1065 bytů), ve kterém jsou alokovány první a třetí nejrozsáhlejší aktuální bytový projekt v Praze," píše se ve zprávě. Na druhé příčce je Libeň s 792 byty, kterou následují Malešice a Hlubočepy s téměř 600 byty. 

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se