Jsem dole už částečně vyměněný, vysvětluje Vratislav Kulhánek, proč zhruba v polovině své prezentace dává ulevit nohám a sedá si na připravenou židli. Na svých čerstvých 70 let ovšem rozhodně nevypadá. Bývalý ředitel společnosti Robert Bosch, předseda představenstva Škoda Auto, šéf Svazu ledního hokeje a nyní majitel poradenské společnosti Industrial Advisors je v byznysu stále aktivní, zkušeností má na rozdávání a také se o ně ochotně dělí.

Ať už v případě svého současného poradenského angažmá v kopřivnické Tatře, nebo své nedávné přednášky pro tuzemské byznysmeny pořádané Společností pro strategické řízení, inovace a podnikatelství. O své manažerské minulosti i současnosti mluvil velmi otevřeně. Téměř tříhodinové setkání tak nabídlo zajímavý vhled do myšlení a názorů jednoho z nejúspěšnějších českých manažerů. Týdeník Ekonom byl – se souhlasem pořadatelů akce i Vratislava Kulhánka – u toho.

Česko za Bhútánem? Nesmysl

"Největší škola pro mne byl Robert Bosch, jsem na tohle období dokonce více hrdý než na působení ve Škodovce," vzpomíná Kulhánek na své zkušenosti z počátku 90. let, z doby, kdy stuttgartský koncern Bosch koupil část českobudějovického Motoru Jikov, kde do té doby Kulhánek působil. "Začínal jsem v té firmě prakticky úplně sám, a když jsem odcházel, měla 1500 zaměstnanců, teď jich má asi 2800. Velmi jsem bojoval za to, aby Bosch v Česku měl i vlastní vývoj, na počátku byl tým tří lidí, dnes je ve vývoji v Česku lidí skoro čtyři sta," říká Kulhánek.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se