Pokračování v červených číslech, ale alespoň pozitivní trend vykázal německý výrobce oceli ThyssenKrupp. Za účetní období od září do září hospodařil s čistou ztrátou 1,5 miliardy eur (41 miliard korun). Za předchozí období to přitom bylo až 5 miliard eur (137 miliard korun). Vedení proto oznámilo pokračování v úsporném programu, kdy například druhý rok v řadě nevyplatí akcionářům dividendy.

Dalším opatřením, které má pomoci tradičnímu výrobci s hospodařením, bude i nová emise akcií v odhadované hodnotě okolo miliardy eur. Ohlášené kroky zatím ale vedly hlavně k pádu ceny akcií, které po začátku pondělního evropského obchodování oslabily přibližně o 6,5 procenta

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se