Členové bankovní rady ČNB se poprvé od měnové intervence sešli se zástupci českých podniků. Na setkání převládaly obavy z důsledků oslabení koruny.

S centrálními bankéři si situaci vyříkávali například lidé ze Svazu průmyslu a dopravy a dalších zaměstnavatelských svazů a asociací. Viceprezident svazu Stanislav Kázecký připomněl, že na oslabení kurzu koruny vydělají čistí exportéři, zatímco ti, u nichž převažuje dovoz, prodělají.

"Z hlediska celkového posouzení opatření lze říci, že ve většině firem se objevují rozpaky a obavy o další vývoj stability kurzu po ukončení intervencí," řekl po setkání Kázecký. Prodělají podle něj také firmy, které se proti posílení kurzu zajistily.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se