Je to jako příběh z pohádky: Bývalý učitel waldorfské školy zdědil obrovský majetek. Peníze vzal a investoval do firmy, která stála těsně nad propastí bankrotu. Vše se podařilo a značku s více než stoletou historií nakonec zachránil. A nyní prodeje rostou tak rychle, že firma nestíhá vyrábět. 

Pohádkový příběh je současná realita německého výrobce fotoaparátů a dalekohledů Leica. Andreas Kaufmann, kdysi učitel a nyní většinový majitel Leicy, dokázal, že kultovní značka má dostat ještě šanci. 

V roce 2004 začal za své dědictví postupně skupovat akcie společnosti, která ztratila krok s konkurencí a jejíž hospodářské výsledky šly několik let vytrvale dolů bez naděje na zlepšení. Během dvou let navýšil Kaufmann svůj podíl na víc než 96 procent a pustil se do práce. 

Když prý zaměstnancům německé Leicy řekl, že s černobílými fotoaparáty bez objektivu za nejméně šest tisíc eur prorazí opět do světa, nikdo mu nevěřil. 

Do roku 2009 dokázal vytvořit několik inovativních výrobků, "pojištěných" slavným Made in Germany. A pustil se do ofenzivy. Jak píše časopis Manager-Magazin, hned další rok stouply tržby na trojnásobek a dosáhly 325 milionů eur. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se