Tančící dům, jeden ze symbolů moderní architektury v Praze a širším okolí, koupil obchodník s nemovitostmi a sběratel umění Václav Skála. Zakladatel Pražské správy nemovitostí má za budovu na Rašínově nábřeží zaplatit 13,35 milionů eur (v přepočtu 360 milionů korun).

"Budovu považujeme za jeden z vrcholů české architektury v Praze," řekl iHNed.cz František Jiránek, ředitel komerčních projektů Pražské správy nemovitostí. Autory Tančícího domu jsou architekti Frank Gehry a Vlado Milunić.

 

Tančící dům doposud vlastnila mezinárodní společnost CBRE Global Investors, jež spravuje aktiva v hodnotě 87,6 miliard dolarů.

Budova se nachází v centru Prahy a na sedmi podlažích nabízí 3950 m2 ploch k pronájmu. Hlavními nájemníky kancelářských prostor jsou společnosti CBRE Global Investors a Accenture.

O Tančící dům veřejně projevil zájem developer Central Group. Ten za budovu letos v srpnu nabídl 250 milionů korun. "Později Central Group nabídku ještě mírně navýšil na 10 milionů eur," řekla iHNEd.cz mluvčí Central Groupu Martina Pavlisová a dodala, že developer ve výběrovém řízení neuspěl.

Zakladatel a majitel Central Groupu Dušan Kunovský dříve uvedl, že by rád v Tančícím domě otevřel muzeum architektury a designu. Současný majitel -- Pražská správa nemovitostí takové plány nemá. "Neplánujeme nic zásadního," řekl Jiránek s tím, že ale firma zvažuje částečné využití budovy pro nekomerční účely.