Ivo Lukačovič, zakladatel českého vyhledávače Seznam.cz, přišel na trh s novým projektem. Nedávno spustil stránky pro nástroj nazvaný Melown, pomocí kterého lze jednoduše vytvářet vizualizace pro prohlížení objektu z 360 stupňů. S nástrojem míří Lukačovičův tým hlavně na e-shopy. Věří, že způsobí průlom ve způsobu, jakým dnes lidé nakupují on-line, a vnese do nákupu emoce "jako v kamenných obchodech".

Samotný nástroj potom funguje v cloudu po registraci, která je zdarma. Zákazník do něj nahraje sérii fotografií produktu, zachycujících ho z různých úhlů, a software mu vytvoří jeho vizualizaci, kterou poté jednoduše ve formě kódu vloží na své webové stránky.

Produkt na trh uvedla společnost CitationTech. Tu Lukačovič vlastní skrze kyperskou firmu Halifreak Limited

Lukačovič podle vlastních slov působí v této firmě jako autor prvotní myšlenky. Tou je nástroj na tvorbu vizualizací pro prohlížení z 360 stupňů využitelných zejména pro zlepšení komfortu zákazníků e-shopů. Nyní se ve firmě "podílí na směřování produktu, návrhu nových funkcí, a business developmentu".

Samotné řízení má na starosti člen představenstva a bývalý Lukačovičův vrcholový manažer ze Seznamu Ondřej Procházka. S ním na projektu pracuje tým dalších pěti lidí, kteří mají oproti běžným start-upům ještě jednu výhodu: nemusí se od začátku starat o shánění investorů. Prvotní injekci ve výši "jednotek milionů korun" poskytl firmě sám zakladatel.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se