Restart

Příběhy firem, kterým k rozvoji pomohly chytré investice do IT, a výsledky průzkumu budou prezentovány 28. ledna na konferenci Připravte se na restart. Více na Ekonom.cz/restart.

Podle aktuálního průzkumu společností Ipsos a Microsoft firmy, které se odváží investovat do technologických novinek, nejenže lépe čelí konkurenci a otevírají se jim další trhy, ale také méně často krachují.

O tom, že se kvalita firemního IT podepisuje na dobrých obchodních výsledcích, je přesvědčeno 178 z 207 českých společností, které se průzkumu zúčastnily. Podle 40 procent respondentů jsou pak informační technologie pro úspěch firmy dokonce životně důležité.

Celkem 44 procent firem, které si osvojily technologické novinky dříve než jejich konkurence, navíc zaznamenalo ekonomický růst. A téměř polovina společností s rostoucím obratem zároveň zdůraznila, že investice do IT nejenže zvýšila jejich konkurenceschopnost, ale zároveň zlepšila zákaznický servis a společnost celkově zviditelnila.

Zatímco středně velké firmy stále více nahrazují dosavadní systémy cloudovými službami, v sektoru malých podniků je o ně pořád mizivý zájem. Podle Martina Tolara, obchodního ředitele Microsoftu pro malé a střední podniky, jim přitom právě cloud umožňuje konkurovat velkým firmám. "Cloudové služby totiž fungují na principu pronájmu kapacity podle aktuálních potřeb podniku. Platíte jen za to, co skutečně využijete. Firmy tak mají výrazně nižší náklady na vstup na nové trhy," říká.

 

 


 

obalka Ekonom 032014- Snesou české firmy v přístupu k novým technologiím srovnání s dalšími evropskými zeměmi?

- Co dnes firmy za investice dostávají obratem?

- A kdo v českých podnicích většinou rozhoduje o tom, do jakých technologických novinek se bude investovat?

Odpovědi najdete v aktuálním čísle týdeníku Ekonom, které přináší report o informačních technologiích v malých a středně velkých firmách. Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu, tabletu Samsung a dalších zařízeních se systémem Android.

 

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se