Nejvyšší management americké IT společnosti IBM se vzdá svých odměn za loňský rok. Manažeři pod vedením generální ředitelky Ginni Romettyové tak reagují na pětiprocentní propad v příjmech a procentní propad zisku, který zveřejnili v úterý po uzavření newyorské burzy.

Právě ve výsledkové zprávě se objevil i závezek vedení, o kterém jako první informovala BBC. "Zatímco jsme zaznamenali slušný progres v odvětvích, která jsou důležitá pro naši budoucnost, při pohledu na celkové roční výsledky společnosti se můj tým včetně mě samotné rozhodl navrhnout, že se vzdáme našich osobních ročních odměn," uvedla Romettyová.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se