Více než 100 milionů korun vyčlenil na úpravy velkoskladu po řetězci Delvita (který převzala později konkurenční Billa) a na přípravy spojené s jeho rozšířením v Rudné u Prahy jeho nový majitel – společnost Europa Capital Partners.

„Máme přibližně čtyři miliony eur na modernizaci naší nemovitosti a získání územního rozhodnutí na další fázi výstavby,“ řekl HN David Bouck, ředitel společnosti The Charnwood Company. Tato firma se novému majiteli o nemovitost stará.


Ve skladu z roku 1997 o velikosti zhruba 30 tisíc m2 si Billa část prostor stále ještě pronajímá, ale jen krátkodobě. Nejvýrazněji se modernizace projeví na fasádě.

Majitel cílí na nové nájemce z řad logistických firem, maloobchodních řetězců, IT a technologických společností a také distributorů potravin a zeleniny. Sklad totiž navíc nabízí velké chladicí prostory (7500 metrů čtverečních). Změna majitele velkoskladu v zavedené logistické lokalitě u dálnice D5 s sebou přinese i nový název Westgate Park Rudná.

Oblíbenost hal starších deseti let klesá. Investice společnosti Europa Capital Partners v Rudné patří mezi první a také dosud největší svého druhu u nás. „Největší stavební rozmach začal kolem roku 2007, takže většina budov je kvalitativně na velmi vysoké úrovni,“ říká Filip Kozák, vedoucí oddělení průmyslových nemovitostí v poradenské společnosti CBRE.

„Ale samozřejmě se s postupem času musejí tyto otázky řešit, zpřísňují se například normy na izolace objektu a jejich energetickou náročnost. Oblíbenost budov a hal, které jsou starší než deset let, skutečně klesá,“ doplňuje Kozák.

Showroomy a supermarket v Rudné?
Europa Capital Partners plánuje postavit další sklady v Rudné, kde vlastní 14,5 hektaru na přilehlých pozemcích. Na nich by mohlo vzniknout dalších 55 tisíc m2 pronajímatelných ploch. Spolu se stávajícím velkoskladem po Delvitě by zde tak vzniklo celkem 85 tisíc m2 pronajímatelných ploch.

Majitel pozemků však zvažuje, že část ploch původně určených pro sklady vyčlení na obchody. „Myslíme si, že tu je potenciál pro maloobchodní plochy,“ říká Bouck z The Charnwood Company. „Zatím tuto možnost jen zvažujeme, bavíme se s maloobchodníky, kteří projevili zájem. Rádi bychom obsloužili místní komunitu. Mohl by tam vzniknout malý supermarket, drogerie, pošta, restaurace... Druhý koncept počítá se showroomy pro automobily či prodejnami nábytku,“ pokračuje Bouck.

Modernizace čeká i jiné průmyslové nemovitosti jako například budovu po výrobci elektroniky Panasonic v průmyslové zóně v Žatci, kterou si nově pronajala společnost Grammer. „O něco větší rekonstrukcí pak prochází průmyslová budova v Říčanech, ve které se dříve vyráběl nábytek a současný developer Contera ji kompletně rekonstruuje. Lehké úpravy také očekáváme u areálu Aiport Logistic Park, který v nedávné době koupil developer CTP,“ vyjmenovává Kozák.