Riziko ekonomického bankrotu Ukrajiny se zvýšilo, domnívají se experti Mezinárodní ratingové agentury Standard & Poor's. Země podle nich není pro své věřitele příliš spolehlivá.

Ukrajina, kterou v posledních dnech ochromily pouliční ozbrojené nepokoje, dostala od agentury sníženou známku CCC – ta odráží odhadovanou schopnost platit své závazky.

"Podle našich kritérií je nyní Ukrajina zemí s ochromenou občanskou společností a slábnoucími politickými institucemi. To má vliv na schopnost vlády platit dluhy země," stojí v prohlášení Standard & Poor's.

 

Aktuální dění v zemi sledujte zde

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru