Zisky největších českých bank loni klesaly. Přesto může být takzvaná velká trojka, do níž patří Česká spořitelna, Komerční banka a ČSOB, spokojena. Byl to totiž „pád“ na druhý nejziskovější rok v historii – dohromady vydělala 41,8 miliardy korun čistého.
Prolomit předloňský rekord ve výši bezmála 46 miliard se nepodařilo především kvůli slabému ekonomickému růstu v Česku a také nízkým úrokovým sazbám. Ty ČNB na podzim 2012 stlačila na historicky nejnižší hodnotu 0,05 procenta.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












