Zisky největších českých bank loni klesaly. Přesto může být takzvaná velká trojka, do níž patří Česká spořitelna, Komerční banka a ČSOB, spokojena. Byl to totiž „pád“ na druhý nejziskovější rok v historii – dohromady vydělala 41,8 miliardy korun čistého.

Prolomit předloňský rekord ve výši bezmála 46 miliard se nepodařilo především kvůli slabému ekonomickému růstu v Česku a také nízkým úrokovým sazbám. Ty ČNB na podzim 2012 stlačila na historicky nejnižší hodnotu 0,05 procenta.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se