Německý gigant Deutsche Telekom loni vsadil na pevné linky a posílení pozic ve střední Evropě. Navíc si podle všeho polepší v ekonomických statistikách – ve čtvrtek je oficiálně zveřejní. Po roce se znovu vrátí k čistému zisku.

Jedna z největších telekomunikačních firem v Evropě ukázala sebevědomí a nákupní sílu v posledních měsících hned dvakrát. V listopadu si za 546 milionů eur koupila firmu GTS Central Europe, zaměřující se na firemní klientelu, která se bez pevných linek neobejde.

Na začátku února dokoupila zbylý, téměř 40procentní podíl v českém T-Mobilu – za 800 milionů eur, tedy zhruba 22 miliard korun. Doposud byla "jen" majoritním vlastníkem.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se