Petice proti výstavbě bytových domů ve vilové čtvrti Nikolajka v Praze-Smíchově podepsalo téměř 2000 lidí. Developer Central Group začal v ulici U Nikolajky stavět dva šestipatrové bytové domy v nichž vznikne celkem 110 bytů a 140 garážových stání. Samotnou výstavbu předcházelo vykácení zhruba 400 stromů.

Podle kritiků projektované stavby svojí výškou i délkou fasád vůbec nerespektují charakter lokality. "Central Group překročil míru využití území celkem o 2700m2 obytné plochy, což činí asi 20% z celkové obytné plochy samotného projektu," uvedl v tiskové zprávě předseda Strany zelených v Praze 5 a zástupce platformy ZaPět Lukáš Budín.

 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se