Vedle vlajky České republiky a Evropské unie vlaje na budově firmy Isolit-Bravo v Jablonném nad Orlicí od pátku také ukrajinská vlajka.
Vyvěsil ji tam majitel společnosti Kvido Štěpánek.
"Vedla mě k tomu sympatie vůči ukrajinským přátelům, kteří pracují v mojí fabrice, a především k Ukrajincům, kteří jsou doma, a snaha jim nějak pomoci," vysvětluje Štepánek serveru IHNED.cz své gesto.
"Situace na Ukrajině mi totiž trochu připomíná rok 1968, který jsem zažil, a 1938, který jsem sice nezažil, ale coby obyvatel Sudet ho znám z vyprávění. Teď se mi zdá, jako kdyby se to opakovalo, z čehož mě mrazí," dodává.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









