Vedle vlajky České republiky a Evropské unie vlaje na budově firmy Isolit-Bravo v Jablonném nad Orlicí od pátku také ukrajinská vlajka.

Vyvěsil ji tam majitel společnosti Kvido Štěpánek.

"Vedla mě k tomu sympatie vůči ukrajinským přátelům, kteří pracují v mojí fabrice, a především k Ukrajincům, kteří jsou doma, a snaha jim nějak pomoci," vysvětluje Štepánek serveru IHNED.cz své gesto.

"Situace na Ukrajině mi totiž trochu připomíná rok 1968, který jsem zažil, a 1938, který jsem sice nezažil, ale coby obyvatel Sudet ho znám z vyprávění. Teď se mi zdá, jako kdyby se to opakovalo, z čehož mě mrazí," dodává.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se