S vývojem vlastního elektromotoru začali v Kunovicích o Vánocích 2009. Zadání od majitelů společnosti Evektor znělo prostě: elektrifikujte lehké vozidlo. Na trhu v té době chyběl produkt kompletních elektrických náprav pro vozidla, a tak padla volba právě na ně.

"Byl to takový pokus, který měl prověřit, co výroba elektromotoru obnáší. Zjistili jsme, že na trhu nic takového (motor i s nápravou) není. To, co jsme dovezli z Číny, se po 200 ujetých metrech rozpadlo. Tehdy jsme začali od nuly," říká produktový šéf výroby kompaktních elektrických náprav Miroslav Běhávka.

Doba na takový produkt byla příhodná. V roce 2009 startovala vlna elektromobility, která majitele firmy zaujala. "Kolega to přes Vánoce rozmyslel a v druhé polovině ledna na stole ležel prototyp motoru," popisuje Běhávka začátky výroby dnešního prototypu.

"Pak už jsme přemýšleli, jak to zvětšit do současných velikostí. Dostali jsme se do nějakého technického problému, šli jsme se zeptat na VUT Brno a dík tomu se zúčastnili první soutěže Technologické agentury ČR. Napsali jsme projekt, který jsme dostali v prosinci 2010," popisuje.

Novinka Evektoru byla v úterý vyhodnocena v anketě Zlatý amper na prvním místě. Ocenění kromě Evektoru získaly ještě čtyři další produkty - například bezkontaktní rotační senzor firmy TRUCK s.r.o. nebo inteligentní svorkovnice firmy Weidmüller. Zbývajícími oceněnými jsou výrobky koncernu ABB a společnosti UNITES Systems a.s.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.