Dánská pivovarnická skupina Carlsberg uzavřela dohodu o převzetí 51 procent Žateckého pivovaru. Carlsberg oznámil, že zařadí českou značku piva Žatec do svého portfolia a po převzetí ji bude moci uvést na vybrané trhy skupiny. Carlsberg je čtvrtým největším producentem piva na světě a úzce spolupracuje s Budějovickým Budvarem.

"Prémiové české pivo představuje rostoucí segment na klíčových trzích v Evropě. Díky této akvizici bude Carlsberg moci na vybraných trzích nabízet i hlavní produkt pivovaru - pivo Žatec, které je vařeno podle tradiční receptury," zdůvodňuje nový nadpoloviční vlastník v oficiálním prohlášení českou akvizici.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se