Francouzský konglomerát Vivendi se rozhodl prodat svou telekomunikační součást SFR kabelovému operátorovi Numericable ze skupiny Altice.

Hodnota jeho nabídky činí nejméně 17 miliard eur (asi 467 miliard korun) a převyšuje konkurenční nabídku skupiny Bouygues, sdělila v sobotu podle agentury Reuters Vivendi.

SFR je druhým největším mobilním operátorem v zemi.

Dozorčí rada Vivendi nabídku Numericable jednomyslně schválila, uvedla skupina. Numericable nabízí první splátku 13,5 miliardy eur a poté dalších 750 milionů eur. Vivendi také bude moci v budoucí spojené společnosti vlastnit podíl 20 procent, který bude moci později prodat.

Bouygues nabízela Vivendi za její telekomunikační součást 10,5 miliardy eur v hotovosti a 46 procent v nové společnosti. SFR tím dohromady ocenila podle původní nabídky na 14,5 miliardy eur.

Za Numericable stojí padesátiletý podnikatel marockého původu Patrick Drahi. Tomu na seznamu miliardářů časopisu Forbes patří 215. místo.

Pokud by Vivendi prodala SFR do rukou Bouygues, vznikl by nový největší mobilní operátor ve Francii. Spojením s Numericable si SFR posílí druhou pozici na trhu a bude moci účinněji konkurovat francouzské jedničce Orange. Transakci bude důkladně hodnotit francouzský úřad pro hospodářskou soutěž.