Trojice cambridgeských učenců provedla výzkum u jedné londýnské společnosti, která se specializuje na takzvané „vysokofrekvenční“ obchodování (konkrétně ve futures kontraktech na úrokovou míru Euribor a dále některé německé akciové indexy).

Tradeři se zde snaží co nejrychleji zpozorovat na monitorech svých počítačů drobné příležitosti k zobchodování. Na rozhodnutí mají jen vteřiny.

Tradeři s nižším poměrem délky ukazováčku ku prsteníčku, tedy s kratším ukazováčkem, jsou přitom úspěšnější – více vydělávají a déle ve firmě zůstávají.

Samozřejmě se nejedná o jakýsi hokus pokus s hypotézou a la „kratším ukazováčkem lépe mačkáme myš, ergo můžeme rychleji obchodovat“. S takovou by se studie nedostala do prestižního vědeckého časopisu Proceedings of the National Academy of Sciences.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.