Česká technologická firma Socialbakers začíná otáčet peníze, které dostala v únoru od skupiny investorů. Jejím prvním úlovkem je akvizice technologicko-vývojové divize někdejší společnosti Ataxo. Tedy firmy, ze které se už kdysi vydělila komunikační agentura H1. Ataxo jako takové již neexistuje a jeho nástupcem se stala nizozemská Oxata. Právě od ní Socialbakers vývojový tým včleněný pod s.r.o. s názvem Social Insider kupují. 

Za pětičlenný tým v čele se sociologem Josefem Šlerkou zaplatí původem plzeňská firma částku, která se podle vyjádření generálního ředitele Jana Řežába pro IHNED.cz blíží jednomu milionu dolarů. "Plánujeme se rozšiřovat dál. Chtěli bychom uskutečnit až pět akvizic, z nichž tři už máme rozjednané," dodal Řežáb. 

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se