Elektronické zadávání zakázek prostřednictvím takzvaných e-tržišť ušetřilo státu za první rok fungování jen 320 milionů korun, ačkoli ministerstvo pro místní rozvoj čekalo roční úsporu ve výši 1,2 miliardy.

Zjistili to pracovníci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvu pro místní rozvoj ve své zprávě vytkli, že nepřipravilo systém kontrol a sankcí pro případ, že by ministerstva a další úřady, jež prostřednictvím e-tržišť mají nakupovat, povinnost neplnily.

Používat e-tržiště musí ve vymezených případech ústřední orgány státní správy a jejich podřízené organizace od července 2012.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se