Elektronické zadávání zakázek prostřednictvím takzvaných e-tržišť ušetřilo státu za první rok fungování jen 320 milionů korun, ačkoli ministerstvo pro místní rozvoj čekalo roční úsporu ve výši 1,2 miliardy.
Zjistili to pracovníci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ). Ministerstvu pro místní rozvoj ve své zprávě vytkli, že nepřipravilo systém kontrol a sankcí pro případ, že by ministerstva a další úřady, jež prostřednictvím e-tržišť mají nakupovat, povinnost neplnily.
Používat e-tržiště musí ve vymezených případech ústřední orgány státní správy a jejich podřízené organizace od července 2012.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












