Firmy T-Mobile a Telefónica sice nepřekvapily pondělním oficiálním potvrzením společné stavby nových sítí 4G/LTE. Nečekaně ale Telefónice dodá technologii finská Nokia, která v tendru porazila Huawei. Čínský výrobce má přitom již téměř monopol na zařízení v českých mobilních sítích.
Nová sdílená síť tak bude stát na dvou dodavatelích. Východ Česka pokryje Telefónica právě s Nokií, západ pak T-Mobile s Huaweiem. S tím již operátoři pokrývají Prahu a Brno, kterých se sdílení netýká. Shodné rozdělení platí i pro sdílení 2G a 3G sítí, které již operátoři zahájili.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







