Firmy T-Mobile a Telefónica sice nepřekvapily pondělním oficiálním potvrzením společné stavby nových sítí 4G/LTE. Nečekaně ale Telefónice dodá technologii finská Nokia, která v tendru porazila Huawei. Čínský výrobce má přitom již téměř monopol na zařízení v českých mobilních sítích.

Nová sdílená síť tak bude stát na dvou dodavatelích. Východ Česka pokryje Telefónica právě s Nokií, západ pak T-Mobile s Huaweiem. S tím již operátoři pokrývají Prahu a Brno, kterých se sdílení netýká. Shodné rozdělení platí i pro sdílení 2G a 3G sítí, které již operátoři zahájili.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se