Společnost Hochtief Development opouští realitní trh v Česku. Německá centrála propustila v tomto týdnu zaměstnance pražské kanceláře a zahájila jednání o prodeji tuzemských developerských projektů.

Zároveň s českým trhem koncern Hochtief rozhodl o uzavření poboček developerské firmy v Rakousku, Švýcarsku a Turecku. Informoval o tom web E15.cz.

Podle serveru tak z Česka odchází další významný nadnárodní hráč. Hochtief Development uvedl, že se chce maximálně koncentrovat na projekty v Německu a v Polsku. Na českém trhu působil od roku 1997.

Kupce nyní Hochtief Development hledá mimo jiné pro pražský projekt FIVE! Smíchov Offices nedaleko Anděla. Dokončení kancelářské budovy na místě někdejší tramvajové vozovny developer plánoval na konec roku 2015. Firma také vlastní rozsáhlé pozemky v Letňanech, kde chystala kancelářský komplex šesti budov Office Islands s plochou 70 tisíc metrů čtverečních, píše E15.

V minulosti Hochtief Development v Praze vybudoval například Kavčí Hory Office Park nebo kancelářskou budovu Trianon na Budějovické, v níž nyní sídlí třeba Česká spořitelna a společnost Avast.

Z nadnárodních developerů po vypuknutí finanční krize ukončily aktivity v Česku například firma ING Real Estate Development, původem americká společnost AIG/Lincoln a také francouzský Sogeprom ze skupiny Société Générale. Do popředí se podle serveru naopak dostaly české a slovenské investiční skupiny jako CPI, Penta, PPF či HB Reavis, které nyní v Praze začínají s velkými developerskými projekty.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist