Telekomunikační společnosti by měly vzájemně soutěžit napříč celou EU ve prospěch nižších cen pro zákazníky. Jednotný unijní trh si ale nesmí rozdělit jen několik velkých skupin, jako třeba ve Spojených státech, a vytlačit z něj menší hráče.

Tak popisuje v exkluzivním rozhovoru pro HN záměry Evropské komise její viceprezidentka odpovědná za digitální agendu Neelie Kroesová.

Na evropském trhu bude podle ní v budoucnu působit několik velkých, globálních hráčů. "Velmi ale potřebujeme i menší operátory. Je nutné mít více soutěžitelů, aby byla zajištěna vyšší konkurence v odvětví," říká Kroesová.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se