V Latinské Americe čelí mexický telekomunikační magnát Carlos Slim Helú čím dál většímu dohledu a omezením ze strany úřadů. Jeho společnost America Móvil proto zaměřila svoji pozornost na Evropu.

Významným vykročením k úspěchu na Starém kontinentu je ovládnutí rakouského operátora Austria Telekom. Díky navýšení kapitálu o miliardu eur v něm Slim – aktuálně druhý nejbohatší člověk na světě – získal většinu.

Manažeři America Móvil se na převzetí kontrolního podílu dohodli se zástupci rakouského státního holdingu ÖIAG, který dosud držel v Telekomu 28,4 procenta. Rakušanům zbude v Telekomu blokační minorita.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se