V Latinské Americe čelí mexický telekomunikační magnát Carlos Slim Helú čím dál většímu dohledu a omezením ze strany úřadů. Jeho společnost America Móvil proto zaměřila svoji pozornost na Evropu.
Významným vykročením k úspěchu na Starém kontinentu je ovládnutí rakouského operátora Austria Telekom. Díky navýšení kapitálu o miliardu eur v něm Slim – aktuálně druhý nejbohatší člověk na světě – získal většinu.
Manažeři America Móvil se na převzetí kontrolního podílu dohodli se zástupci rakouského státního holdingu ÖIAG, který dosud držel v Telekomu 28,4 procenta. Rakušanům zbude v Telekomu blokační minorita.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













