Do dvou let by měl stát na DPH vybírat o 30 miliard víc než doposud, doufá ministr financí Andrej Babiš (ANO). Tyto "chybějící" peníze chce Babiš prozatím získávat ze státních podniků. Prohlásil to v nedělním vysílání diskusního pořadu Partie na televizi Prima.
Jedním z možných postupů, jak zlepšit výběr daní, by podle ministra Babiše mohl být elektronický výkaz tržeb po vzoru Chorvatska, které ho zavedlo nedávno. Pokud by jej zavedla Česká republika a byl by úspěšný, ministr připustil i možnost snížení DPH.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












