Téměř 1800 studentů z více než sedmdesáti zemí bojovalo minulý týden o medaile na největší mezinárodní soutěži mladých vědců Intel ISEF v kalifornském Los Angeles. Nechybělo ani šest Čechů. Získali dohromady tři stříbrné medaile a tři speciální ceny. Dva z českých reprezentantů navíc už pracují ve firmách.

Nejúspěšnější z Čechů byl Marek Novák. Kromě stříbrné medaile přivezl ze Spojených států také speciální cenu od NASA a od firmy United Technologies. Vyvinul zařízení schopné průběžně sledovat zdravotní stav lidí.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se