Téměř 1800 studentů z více než sedmdesáti zemí bojovalo minulý týden o medaile na největší mezinárodní soutěži mladých vědců Intel ISEF v kalifornském Los Angeles. Nechybělo ani šest Čechů. Získali dohromady tři stříbrné medaile a tři speciální ceny. Dva z českých reprezentantů navíc už pracují ve firmách.
Nejúspěšnější z Čechů byl Marek Novák. Kromě stříbrné medaile přivezl ze Spojených států také speciální cenu od NASA a od firmy United Technologies. Vyvinul zařízení schopné průběžně sledovat zdravotní stav lidí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











