Německý řetězec Rossmann, trojka českého drogistického trhu, loni hospodařil se ztrátou ve výši 23,7 milionu korun při tržbách na úrovni tří miliard. Po čtyřech letech v černých číslech tak spadl zpět do ztráty, s níž se potýkal od svého vstupu na trh v roce 1994.
V roce 2012 firma vykázala zisk ve výši 16,8 milionu korun.
"Ztráta byla ovlivněna restrukturalizací a snížením zásob zboží a tvorbou rezerv. Došlo také k některým personálním změnám v managementu firmy v obchodně provozních pozicích," řekl HN český jednatel společnosti Vladimír Mikel.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








