Německý řetězec Rossmann, trojka českého drogistického trhu, loni hospodařil se ztrátou ve výši 23,7 milionu korun při tržbách na úrovni tří miliard. Po čtyřech letech v černých číslech tak spadl zpět do ztráty, s níž se potýkal od svého vstupu na trh v roce 1994.

V roce 2012 firma vykázala zisk ve výši 16,8 milionu korun.

"Ztráta byla ovlivněna restrukturalizací a snížením zásob zboží a tvorbou rezerv. Došlo také k některým personálním změnám v managementu firmy v obchodně provozních pozicích," řekl HN český jednatel společnosti Vladimír Mikel. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se