Umíme vyléčit nemocnici do dvou let. S tímto mottem pracuje česko-slovenská investiční skupina Penta na ambiciózním plánu, na jehož konci má být do osmi až 10 let rozsáhlá síť desítek soukromých zdravotnických zařízení v Česku, Polsku a na Slovensku. "U tohoto holdingu bychom chtěli dosáhnout tržeb mezi 600 až 700 miliony eur ročně," konstatuje investiční ředitel Penty Václav Jirků, který má právě expanzi do zdravotnictví na starost.

Po necelých třech letech od vstupu do nemocničního byznysu je Penta teprve zhruba na čtvrtině cesty: prozatím skoupila 10 nemocnic v Polsku a 12 na Slovensku. Jejich tržby se celkově pohybují kolem 170 milionů eur. Podle Václava Jirků nicméně v obou zemích vyjednává o dalších potenciálních akvizicích a obzvláště na sever od Česka prý politici na záměry soukromých investorů slyší.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se