Během nejbližších dvou let chce energetická společnost ČEZ snížit své náklady o 16 procent. Jednou z cest, jak toho chce dosáhnout, je i propouštění. Kolika lidí by se mělo týkat, ale není jasné. 

Podle informací IHNED.cz se vedení ČEZ zatím dohodlo na zadání pro přípravu první verze rozpočtu a podnikatelského plánu pro následující dva roky. Ten bude stát na výrazném omezení provozních nákladů a optimalizaci investic.

Firma bude muset snižovat i personální výdaje, a bude proto propouštět. Negativní vliv na situaci ve společnosti má nejistota v oblasti regulace energetiky na úrovni Evropské unie. 

Nejen ČEZ se ale musí v poslední době vyrovnávat s poklesy velkoobchodních cen elektřiny a propadem plánované výše zisků. Také další velké energetické skupiny v Evropě proto zahájily výrazná úsporná opatření.

"V plánech na nadcházející období chceme zohlednit vysoká očekávání analytiků a akcionářů i fakt, že je evropský energetický trh v hluboké krizi, na což společnost ČEZ dlouhodobě poukazuje," uvádí společnost ve zprávě, kterou má IHNED.cz k dispozici.

Zbývá vám ještě 60 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se