V úterý vypravila pražská zoo do Mongolska další tři koně Převalského. Od roku 2011 jich tak bude už patnáct. Kromě toho, že se do volné přírody vrací poslední divoký kůň, vyplácí se to i českému byznysu.
"Rádi bychom prohlubovali další spolupráci s Českou republikou," prohlásila při dubnové návštěvě Česka mongolská ministryně životního prostředí Sanjaasuren Oyun a nabídla českým firmám zakázky v oblasti hydrogeologie i likvidace odpadů. Krátce před tím nezapomněla pochválit projekt, díky kterému se z Česka vracejí do pouště Gobi koně.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









