Společnost Twitter v úterý oznámila, že jejím novým finančním ředitelem bude bývalý investiční bankéř Anthony Noto. Jeho předchůdce Mike Gupta se stane viceprezidentem strategických investic firmy. Informoval o tom server Business Insider.

Twitter má v posledních měsících problém s udržením tempa růstu nových uživatelů, akcie firmy klesají a jeho provozní ředitel minulý měsíc odstoupil. 

Podle serveru CNN Money investoři reagovali na změnu finančního ředitele Twitteru pozitivně a akcie firmy byly v úterý o čtyři procenta výše.

Bývalý investiční bankéř byl ředitelem globální telekomunikace, médií a technologie v rámci investiční bankovní skupiny Goldman Sachs.

V bance pracoval s přestávkou od roku 2003. Mezi lety 2008 a 2010 byl finančním ředitelem Národní fotbalové ligy a poté se do Goldman Sachs vrátil.

Zároveň s tím Noto vedl první veřejnou nabídku akcií Twitteru v listopadu minulého roku. Ve společnosti tak byl již známou tváří. 

Nota prý lákal také svět hedgeových fondů a privátních investičních společností. Z Goldman Sachs měl letos v květnu přejít do investiční firmy Coatue Management. Z plánovaného přechodu však sešlo. 

Jeho roční plat bude 250 tisíc dolarů. Dostane také 64 milionů dolarů v akciích společnosti jednorázově.