Francouzská vláda se chystá prodat státní podíly ve firmách. Získané peníze chce pak současný kabinet prezidenta Françoise Hollanda použít jak na splácení rostoucího dluhu, tak na investice, například do rozvoje zelené energetiky.
Francie má kontrolní podíly například v jaderné společnosti Areva či v energetickém koncernu Electricité de France, menšinové balíky akcií vlastní také v automobilce Renault nebo telekomunikační společnosti Orange.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











