Francouzská vláda se chystá prodat státní podíly ve firmách. Získané peníze chce pak současný kabinet prezidenta Françoise Hollanda použít jak na splácení rostoucího dluhu, tak na investice, například do rozvoje zelené energetiky.

Francie má kontrolní podíly například v jaderné společnosti Areva či v energetickém koncernu Electricité de France, menšinové balíky akcií vlastní také v automobilce Renault nebo telekomunikační společnosti Orange.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se