Většinový podíl ve vydavateli známého amerického ekonomického časopisu Forbes koupí asijská skupina investorů Integrated Whale Media Investments sídlící v Hongkongu.

Finanční podmínky a další podrobnosti dohody sice nebyly zveřejněny, podle zdroje agentury Reuters nicméně transakce celý podnik ohodnocuje na 475 milionů dolarů, což je téměř deset miliard korun.

Časopis před téměř sto lety založila rodina Forbesů. Ta si podle zprávy ve vydavatelství zachová "významný" podíl a bude se i nadále aktivně podílet na jeho řízení. 

Šéfredaktorem časopisu zůstane Steve Forbes, který je vnukem zakladatele B.C. Forbese. "Nadále budu mít velkou roli v budoucím vývoji podniku," prohlásil Steve Forbes. "Naši partneři respektují naši značku i naše hodnoty," dodal.

Časopis Forbes je známý mimo jiné díky svému každoročnímu žebříčku nejbohatších lidí světa.

Majitelé vydavatelství Forbes Media začali na prodeji podílu pracovat již v loňském roce. Podle tehdejších informací doufali, že prodejem získají 400 až 500 milionů dolarů.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist