Své e-shopy má řada sportovních obchodů. Největší řetězec kamenných prodejen se sportem Sportisimo v něm ročně utrží desítky až stovky milionů korun. Dohnat a předehnat Sportisimo ale s čistě on-line projektem plánují Roman Blažek, který dosud provozoval e-shop zaměřený na freestyle sporty snowboards.cz a Jakub Havrlant a jeho investiční fond Rockaway.

"U sportovního zboží vidíme výrazně rostoucí trend on-line prodeje, proto je to pro nás velmi zajímavá příležitost, která nám přináší možnost vstoupit nejen na tuzemský e-commerce trh," říká Jan Jírovec, výkonný ředitel skupiny Rockaway, pro kterou půjde o zcela nový projekt.

"Dnes má náš e-shop obrat 100 milionů korun. Cíl je do pěti let zněkolikanásobit tržby. Za rok by to měl být alespoň dvojnásobek," plánuje Blažek. Dnes jeho snowboards.cz, dříve AR Sport, který fungoval jako kamenný obchod se sportem, kromě cizích značek prodává také vlastní značku snowboardů Westige. "K freestylu jsme postupně přidávali vybavení na cyklistiku, lyže," popisuje rozvoj svého projektu Blažek.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se