Podniky v Česku se kompenzací za ruské sankce na dovoz jejich zboží nedočkají. Tedy alespoň ne v nejbližších měsících. V rozhovoru pro HN to řekl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.
„V této chvíli neuvažuje česká vláda o tom, že by kompenzovala zemědělce,“ řekl Zaorálek. Podle ministra zahraničí je možné uvažovat o náhradě až v momentě, kdy by současná situace přerůstala v trvalý stav nebo se zhoršovala.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













