Podniky v Česku se kompenzací za ruské sankce na dovoz jejich zboží nedočkají. Tedy alespoň ne v nejbližších měsících. V rozhovoru pro HN to řekl ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek.

„V této chvíli neuvažuje česká vláda o tom, že by kompenzovala zemědělce,“ řekl Zaorálek. Podle ministra zahraničí je možné uvažovat o náhradě až v momentě, kdy by současná situace přerůstala v trvalý stav nebo se zhoršovala.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se