Vozů značky Lagonda Rapide vyrobila britská automobilka Aston Martin v šedesátých letech pouze 55 kusů. Zatímco loni se ještě dal tento automobil sehnat ve velmi zachovalém stavu za 50 tisíc liber, dnes se prodává za ceny kolem 150 tisíc liber. Za jediný rok se tak elegantní veterán zhodnotil o 200 procent. Podobných příkladů lze na dynamicky se rozvíjejícím trhu s klasickými auty najít stovky.

Prudkého růstu cen některých veteránů se v Česku chystá využít skupina investorů kolem Jaroslava Brzoně a investičního uskupení Best Buy Investments. Zakládá takzvaný fond kvalifikovaných investorů, který bude nakupovat a se ziskem prodávat vybrané typy veteránů. Jaroslav Brzoň HN potvrdil, že fond by mohl začít fungovat už letos.

Poté, co v Česku letos vznikl fond nakupující drahá vína a fond zaměřený na umělecké předměty, jde o další nástroj pro nakupování alternativních investic. "Na standardních investičních instrumentech s pevným výnosem lze dnes vydělat mnohem obtížněji než v minulosti. Investoři hledají zajímavější alternativy," popisuje situaci Vít Vařeka z firmy Amista, která pomáhá klientům fondy zakládat.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se