Skupina Pivovary Lobkowicz Group (PLG) v prvním pololetí zvýšila zisk před zdaněním o 30,3 procenta. "Ukazuje se, že zaměření našich pivovarů na vaření poctivého piva řemeslným způsobem se vyplácí a konzumenti to oceňují. Dokázali jsme zvýšit i výnos na hektolitr piva, což se pozitivně projevilo na naší provozní ziskovosti," uvedl generální ředitel Zdeněk Radil.

Právě provozní zisk společnosti stoupl oproti první polovině roku 2013 o 9,4 procenta na 28,9 milionu korun. Podle analytika Milana Lávičky z J&T banky ale zklamal růst tržeb. "U tržeb jsem očekával výraznější růst vzhledem k tomu, že v rámci IPO prezentovali, že za první čtyři měsíce roku jim prodané objemy vzrostly o 9,5 procenta. A za půl roku najednou celé tržby vzrostly jen o 3,6 procenta," řekl. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se