Držitelé dluhopisů těžařské společnosti NWR v pátek v Londýně hlasovali pro to, že se vzdají podstatné části svých věřitelských nároků. Učinili tak, aby umožnili firmě kapitálovou restrukturalizaci. V prvním zářijovém týdnu ještě vše bude muset schválit britský soud. Mělo by se ale jednat spíše o formalitu. 

Nutným předpokladem úspěchu hlasování bylo, aby se pro odpuštění zhruba 40 procent z nominálního zadlužení 825 milionů eur (asi 23 miliard korun) vyslovily tři čtvrtiny věřitelů přítomných na valné hromadě.

"Plán získal podporu 99 procent zajištěných a 95 procent nezajištěných věřitelů ze všech přítomných a hlasujících," uvedl Petr Jonák ze společnosti NWR s tím, že dokončení celého procesu restrukturalizace se dá očekávat v polovině října.

Zajištění držitelé dluhopisů svým rozhodnutím přijdou o minimálně čtvrtinu hodnoty, zatímco nezajištění držitelé přijdou o více než tři čtvrtiny hodnoty.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.