Největší rezidenční developer v tuzemsku – společnost Central Group – postaví na místě dnešního skladového areálu Westpoint Distribution Park na Praze 6 novou bytovou čtvrť. Firma koupila nedávno areál od rakouské společnosti Immofinanz Group.

"Byla to naše největší letošní akvizice," uvedl šéf Central Group Dušan Kunovský s tím, že se pohybovala mezi půl a jednou miliardou korun. Kupní cenu za areál se sklady a kancelářemi neupřesnil s tím, že mu to nedovoluje smlouva.

Nemovitosti se nacházejí v ulici Silniční nedaleko Evropské ulice, asi 300 metrů vzdušnou čarou od letohrádku Hvězda a čtyři kilometry od Letiště Václava Havla. Podle Kunovského je v lokalitě prostor pro zhruba 2000 bytů. "Bude to prestižní čtvrť s nákupními ulicemi," plánuje si Kunovský.

Transformaci území na rezidenční čtvrť však musí předcházet změna územního plánu. Nájemní smlouvy poběží v budovách minimálně do konce roku 2018. Nejméně do té doby se na pozemcích nebude nic dít. Areál je dnes podle Kunovského pronajatý ze 60 procent, ale firma jej hodlá rychle zaplnit díky "cenově bezkonkurenčním nájmům skladů a kanceláří".

Central Group se doposud zaměřoval na velmi levné, případně cenově přijatelné novostavby. Předloni prodával vybrané garsonky na okraji Prahy v Horních Měcholupech za méně než milion korun. Připravované projekty, jako je ten na Praze 6, ale i plánované bytové domy na Kavčích horách či na Vinohradech Kunovský řadí do luxusnějšího segmentu.

V pondělí Central Group začal prodávat byty ve výškových domech, které staví na Žižkově u Olšanské ulice. Celkem v něm vznikne 682 bytů a ateliérů. Kunovský si koupil v jedné z věží v nejvyšších patrech 90 bytů, které plánuje pronajímat.