"Platí, že máme o provozování této linky zájem. Pokud se dohodneme, rok 2016 je pravděpodobný, nemohu ale vyloučit ani to, že by to mohlo být už v příštím roce," řekl Čang S'-kchaj.

Společnost je v úzkém kontaktu s Letištěm Praha, o otevření linky do regionu střední a východní Evropy prý China Eastern Airlines uvažuje už několik let. "Hledáme vhodnou destinaci v oblasti střední a východní Evropy, která by doplnila naše letecká spojení do Evropy. Osobně jsem přesvědčen, že Praha se nabízí jako nejschůdnější, pravděpodobná a ideální destinace," dodal.

Čínská společnost nyní v rámci Evropy létá do Londýna, Paříže, Frankfurtu, Říma a Paříže. Předběžný zájem o linku mezi Českou republikou a Čínou projevily i další dvě společnosti: Hainan Airlines a China Southern Airlines. Ale China Eastern Airlines se jeví jako favorit i podle zástupců české strany. "Z nezávislých studií renomovaných firem nám nejlépe vychází spojení Praha – Šanghaj, a logicky se tedy nabízí i China Eastern Airlines, jež sídlí v Šanghaji a je tou první volbou," potvrzuje předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se