Když koncem loňského roku těžební společnost OKD oznámila, že se jejím novým šéfem stane Američan Dale Ekmark, začali horníci lamentovat. "Na místě šéfa OKD bych chtěl vidět někoho, kdo je znalý místních poměrů v OKD, někoho, kdo je z Ostravska," říkal tehdy předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík.
Americký manažer si ale během pár měsíců dokázal získat respekt. "Pan Ekmark ukázal, že těžbě uhlí rozumí, za to, co dokázal, si zaslouží uznání," říká dnes Pytlík. Díky celé řadě změn se letos pod Ekmarkovým vedením podařilo OKD razantně snížit náklady na těžbu a v plánu je řada dalších projektů. OKD především od nového roku zásadně promění svou organizační strukturu, když sloučí doly Darkov a Karviná.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









