Přivedli do jedné z největších českých technologických firem nové vedení, změnili ji v globální společnost a její akcie úspěšně uvedli na Wall Street. Nyní dlouholeté partnerství končí. V Polsku sídlící společnost Enterprise Investors (EI), které patří také významný podíl v české Kofole, prodala na newyorské burze poslední své akcie antivirového dravce AVG a bilancuje výsledky investice.

Ty jsou i na poměry rychle rostoucího sektoru informačních technologií více než skvělé. Za 45 procent firmy jeden z fondů EI zaplatil 36 milionů dolarů. Investice se bohatě vrátila už při prodeji minoritního balíku firmě TA Associates a vstup stále rostoucího AVG na burzu zisk dál zvýšil.

Likvidace zbytku investice provedená letos sérií burzovních obchodů dostala zisk do závratných výšin. Podle výpočtů HN se původně investovaná suma vrátila dvanáctkrát. To při devítiletém trvání investice odpovídá ročnímu výnosu přes třicet procent.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.